LITWA

PIERWSZE KONTAKTY Z POLSKĄ SZKOŁĄ NA LITWIE
W listopadzie udało się sfinalizować sprawę współpracy SP Nr 2 ze szkołą polską na Litwie. Nasza szkoła partnerska to Gimnazjum w Rukojniach. Pani Krystyna Chodorowicz, jest nauczycielem nauczania początkowego w Gimnazjum w Rukojniach i wychowawcą klasy, z którą będą korespondować uczniowie klasy IIIa. Na początek musimy się poznać, więc dzieci piszą listy do naszych polskich koleżanek i kolegów, w których przedstawiają się. Posłaliśmy też drogą mailową nasze klasowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli się wspólnie spotkać i poznać „na żywo”. Na zdjęciu możecie zobaczyć Pana Dyrektora Olega Nikończyk i Panią Dyrektor oraz wychowawczynię ze swoją klasą.

Paczki dla polskich dzieci ze szkoły w Rukojniach na Litwie
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, gdy wszyscy obdarowują się prezentami i składają sobie życzenia. Uczniowie klasy IIIa postanowili wysłać paczki do swoich kolegów z polskiej szkoły w Rukojniach na Litwie. Na początek własnoręcznie wykonali z masy solnej ozdoby choinkowe oraz kartki z życzeniami. Do akcji włączyli się też rodzice, którzy dostarczyli drobne upominki oraz słodycze.

Prezenty dla uczniów klasy IIIa od kolegów z Litwy
Ostatni dzień w szkole przed świętami to piękne Jasełka, Wigilia klasowa i w tym roku wielka niespodzianka dla uczniów klasy IIIa. Rano, przed zajęciami do szkoły dotarła przesyłka ze szkoły w Rukojniach, dzięki uprzejmości członków Stowarzyszenia Traugutt.org oraz pani Izy Lewandowskiej-Poraszka, która przywiozła paczkę z siedziby Stowarzyszenia w Pruszczu Gdańskim do Nowego Stawu. Uczniowie nie mogli doczekać się momentu otwarcia przesyłki. Ten moment nastąpił w trakcie Wigilii. Każdy uczeń otrzymał paczkę ze słodyczami. Najwięcej emocji było przy otwieraniu listów. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni.

Ewa Czerniewska

DODATKOWE PLIKI:
Akcja na rzecz szkół na Wileńszczyźnie „Nie jest kolorowo” ciąg dalszy.
Konferencja koordynatorów akcji „Nie jest kolorowo” na Litwie.