20 - LECIE "NADZIEI"

Na wakacyjnym szlaku :)

Jak każe zwyczaj, w czasie wakacyjnym przynajmniej jeden dzień spędzamy w zaprzyjaźnionym ośrodku "Buffallo Bill". Nie inaczej było też w tym roku, dlatego w sierpniowy poranek znaleźliśmy się w Jantarze, gdzie czekały na nas różne niespodzianki...
Przede wszystkim były konie, na których jeździliśmy z wielką przyjemnością. Odbył się turniej rzucania podkową. Odwiedzilismy mini-indiańską wioskę, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o Indianach i obejrzeliśmy eksponaty, przywiezione prosto z prerii. Ale to nie wszystkie niespodzianki, bo wystąpiła też dla nas pani, która na co dzień bawi się... lalkami ;) Że co? Że niby dorosła osoba nie powinna bawić się lalkami? Ależ owszem, szczególnie, że to aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek, P. Jagna Polakowska. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat różnych lalek, a ponieważ p. Jagna miała swoje lalki, mogliśmy je animować i stworzyć własny mini-teatr :))) Było to bardzo ciekawe i wesołe.
Na zakończenie sprawdziliśmy, czy nadal potrafimy piec kiełbaski w ognisku ;)
W tej wyprawie wraz z nami uczestniczyli laureaci konkursów plastycznego i literackiego, którym w ten sposób chcieliśmy podziękować za przyłączenie się do obchodów 20 - lecia istnienia Fundacji :)))