20 - LECIE "NADZIEI"

Wakacyjny misz - masz twórczy :)

Wakacje kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem i zabawą. Ale i wypoczynek, i zabawa mogą być twórcze, prawda? Oczywiście! Tak było też w trakcie naszych letnich warsztatów, które zorganizowaliśmy dla młodych i najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
"Wakacyjny misz - masz twórczy" trwał trzy dni i był to czas wypełniony różnymi zajęciami, które bawiły, rozwijały i pozwalały ciekawie spędzić wolne chwile. Odbywały się one w Zespole Służb Ratowniczych, gdzie mieliśmy do dyspozycji wiele miejsca. Tym bardziej, że pogoda nas za bardzo nie rozpieszczała i z zajęć sportowych przewidzianych na stadionie - nic nie wyszło :( Ale za to odbyły się inne zajęcia, pod opieką samych fachowców:

Tak więc, w trakcie warsztatów uczestnicy śpiewali, tańczyli, ćwiczyli etiudy teatralne, robili różne prace plastyczne i bawili się - a nad wszystkim czuwała grupa multimedialna, która dokumentowała całość fotograficznie i filmowo :) Dodać też trzeba, że kulinarnie wspomagała nas P. Teresa Jasińska, która przygotowywała smakowite posiłki, żebyśmy nie opadli z sił ;)
W trzecim dniu nastąpiło podsumowanie warsztatów - każda grupa dała pokaz swoich nowo nabytych umiejętności, łącznie z wystawą prac plastycznych oraz mini-reportażami, które pokazały, jaki ogrom pracy włożony został w 3-dniową pracę.
Częstym gościem podczas warsztatów był Prezes Fundacji, P. Marek Rukat, który na zakończeniu podziwiał wszystkich za zaangażowanie i kreatywność, no i pogratulował wspaniałych efektów.

To tylko trzy dni, a tak wiele się zdarzyło... Co można, oczywiście, zobaczyć na zdjęciach i filmach :) Zapraszamy do oglądania...

Filmy można zobaczyć tutaj: odc. 1 i odc. 2
a galeria fotogtaficzna - niżej :)