WIZYTA W GĄBINIE

Od maja nasza Fundacja włączyła się w nurt pomocy powodzianom, którzy w wyniku wiosennego wylewu stracili w zasadzie wszystko. Część uzbieranych od Państwa pieniążków przeznaczonych zostało na wakacyjny wyjazd gimnazjalistów z Dobrzykowa (pow. płocki), który odbędzie się dniach 11 - 24 sierpnia 2010. Pozostałą kwotę przeznaczyliśmy na zakup pościeli, bielizny pościelowej, koców i ręczników, które na pewno przydadzą się w każdym domu. Z darami tymi pojechaliśmy do gminy GĄBIN.
Przyjęto nas bardzo serdecznie. Pani Aneta Przybylińska, kier. MOPS, opowiedziała nam o sytuacji, która nie jest wesoła. W zasadzie tylko wody jest pod dostatkiem, wody pitnej oczywiście, poza tym brakuje wszystkiego. Mieszkańcy gminy próbują uporać się ze skutkami żywiołu, ale cóż, jak można się domyślać, nie jest to łatwe...
W drodze powrotnej mieliśmy okazję obejrzeć, jak wygląda teraz na terenach popowodziowych, ale... brakuje słów, żeby to opisać. Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć.