"PONAD BARIERAMI"
SPOTKANIE LOKALNE

22 listopada 2009

No cóż, działania projektowe możemy uznać za otwarte! Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy kampanię społeczną, przeciwdziałającą stereoypizacji w postrzeganiu osób niepełnosprawnych, bowiem odbyło się Spotkanie lokalne, w którym wzięli udział zaproszeni goście. Byli to przedstawiciele władz miasta i gminy Nowy Staw, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele organizacji pozarządowych i miejscowego biznesu, sympatycy Fundacji, wolontariusze z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz wiele innych osób.
W trakcie spotkania Prezes Fundacji Marek Rukat i Koordynator projektu Agnieszka Chomiuk - Ossowska przedstawili założenia projektu i zaprosili wszystkich obecnych (nieobecnych też) do udziału w naszych działaniach.
Oczywiście, jak to zwykle na spotkaniach fundacyjnych bywa, nie obyło się bez występów artystycznych :) W swoim repertuarze pokazała się Milenka Wiśniewska, zaśpiewali też wolontariusze i podopieczni Fundacji - przedstawili utwory, które zaśpiewali na Koncercie Charytatywnym.
Zaprezentowany także został spot internetowy, w którym pokazaliśmy, że każdy z nas, zdrowy czy chory, może mieć marzenia i je realizować, trzeba mieć tylko w sobie samym chęć, aby walczyć i wznieść się ponad barierami...
Po spotkaniu młodzi wolontariusze przeszkoleni zostali przez P. Macieja Dębskiego do przeprowadzenia badań ankietowych w zakresie barier architektonicznych i świadomościowych na terenie miasta i gminy Nowy Staw.