II Powiatowy Marsz Niepełnosprawnych „Spirala życzliwości”

Miejsca

8 września 2007 [sobota]; godz. 10.00

Akcja

Tradycyjnie [już! to już jest tradycja! :)] w Marszu uczestniczyli nie tylko pensjonariusze i pracownicy "AGAPE", nie tylko wolontariusze i poodpieczni Fundacji z rodzinami, nie tylko pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu malborskiego. Co według nas nas ważne - to to, że włączyli się mieszkańcy gminy, zdrowi mieszkańcy, przede wszystkim młodzież [ZSP nr5].

Marsz nie trwał długo, tyle ile osobom niepełnosprawnym może zająć przejście do starego internatu, czyli AGAPE. Na miejscu przygotowany był szereg niespodzianek. A więc, można było wziąć udział w różnych konkursach, np. strzelanie z łuku czy rzut lotką do tarczy albo namalować rysunek - za wszystko były nagrody. Jedną z atrakcji było także karaoke.
Była też pyszna grochówka, no i można było napić się kawy czy herbaty.
Atrakcją ostatnią był występ grupy, kultywującej indiańskie zwyczaje [tańce i pieśni].

Podsumowanie

Mimo iż od rana straszył nas deszcz, nie padało. O czym to świadczy? Że mamy poparcie sił niebieskich :). I tym optymistycznym akcentem kończąc, zapraszam do galerii, bo czas bywa w fotografii zaklęty... Aha, i zapraszam za rok na kolejny Marsz.
Bo taka akcja nie może przestać istnieć... Musi trwać...Żebyśmy my, zdrowi, pamiętali, że nie jesteśmy sami...Że obok nas są ludzie, którym wiele nie trzeba... Czasem wystarczy tylko podać rękę...albo uśmiechnąć się ciepło... I tego nam wszystkim życzę na co dzień... uśmiechu :)

Zbiórka [Więcej]

Marsz [Więcej]