Witamy na stronie
Fundacji "Nadzieja" II

Bank Spółdzielczy w Nowym Stawie NR:
88 8304 0005 0000 3867 2000 0010

25-lecie Fundacji "NADZIEJA"

Jubileuszowa gala odbyła się 29.09.2017r. w Galerii Żuławskiej. Na wstępie przywitał wszystkich gości prezes Zarządu Marek Rukat wyjaśniając, iż są powody spotkania w tak uroczystym dniu. Po pierwsze należy poinformować gości o najważniejszych wydarzeniach "Nadzieji". Po drugie należy bardzo serdecznie podziękować "za to, że po prostu jesteście. Wspieracie nas w różnych sferach działalności i włączacie się osobiście w to, co robimy - zawsze radośni, uśmiechnięci i z otwartym sercem". ""Nadzieja pomaga dzieciom niepełnosprawnym z całego powiatu. Znak, że nie jesteśmy sami, a to dla naszych dzieci i dla nas najważniejsze. Życzymy Państwu radości i wzruszeń w dniu dzisiejszym, a w przyszłości następnych wspólnych działań".

Na spotkanie przybyli m.in starosta i burmistrz Malborka, burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach, cały Zarząd i Rada Fundacji, przyjaciele i wolontariusze, a także Erwin Sobczak z rodzicami, który 26lat walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni(SMA). Erwin zaangażował się w akcję, która ma przed sobą zadanie. W tym roku został zarejestrowany pierwszy lek na tą chorobę genetyczną(SMA). Lek o nazwie NUSINERSEN jest już włączony w leczeniu tej choroby w USA i w niektórych krajach Europy. W naszym kraju lek ten nie jest refundowany i to jest to zadanie, aby i w Polsce był to lek refundowany i dzieci chore na SMA mogłyby być leczone.

Rys historyczny z 20 lat przedstawiła Anna Chomiuk, była dyrektor NOKU. Ostatnie 5 lat w skrócie przestawiła na filmie Małgorzata Jędrzejewska.

Występ Pauliny Czapli z Malborka i zespołu "BALBINY" pod opieką Marii Seibert umilił piękne chwile Gali Jubileuszowej.

Prezes Marek Rukat z zarządem i z Zygmuntem Tomczonkiem przewodniczącym Rady fundacji podziękowali zasłużonym osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju działalności "Nadzieji" wręczając statuetki "STEFANKI":
Aleksandrze Stępniak
Grażynie Chronowskiej
Teresie Majcher
Jolancie Danielak
Krystynie Sosnowskiej
Kamie Trojak.

Ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego dla młodzieży szkolnej przez Wolontariat i Fundację. Opiekunowie tego konkursu to: Stella Natora i Kama Trojak. Tytuł "Kochać człowieka". Komisja wyróżniła następujące osoby:
Natasza Ciżewska(1)
Lidia Bartosz
Dominika Grzelec

Z okazji 18 urodzin Izy Stępniak, dziewczynki, która jest od urodzenia pod opieką "Nadziei" cała sala zaśpiewała "100-lat". Również dla Izy zaśpiewała przepięknie Paulina Czapla. Na zakończenie harcerze pod opieką harcmistrza Tadeusza Orzęckiego poczęstowali jubileuszowym tortem (podarunek od cukierni "Jędruś"). Pan Jendruszewski tradycyjnie uświetnia nasze bale swymi smacznymi tortami i nie tylko za co serdecznie dziękujemy.
Było wiele wspomnień, wzruszeń miłych chwil, wiele życzeń dalszej pracy fundacji i współpracy z wieloma firmami, organizacjami, urzędami i indywidualnymi ludźmi o otwartych sercach.